39. Knut Ekwall 1843-1912

oljemålning på duk, vårmorgon med sjöfåglar "Sommen (Tranås)", signerad även atergo samt daterad 21/3-91, ursprunglig förgylld praktram, 69x96, rammått 107x133

Varunr 98263

6 December 2020 17:00

Klubbslag9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK13 00 SEK 11 500 SEK27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK31 00 SEK32 00 SEK

Utrop 10 000 SEK

11 500 SEK2020-12-06 17:12
11 000 SEK2020-12-06 17:12
10 000 SEK2020-12-06 16:45
9 100 SEK2020-12-06 16:46
4 900 SEK2020-12-23 10:55
2 300 SEK2020-12-04 18:04
1 600 SEK2020-12-01 18:59
700 SEK2020-11-27 15:26
600 SEK2020-11-27 15:12
100 SEK Startpris

Höstens Kvalitetsauktion 6 december ,

Klicka på länken ovan för att delta i kvällens auktion!

________________

Auktionen är en realtidsauktion, vilket innebär att den startar kl 17 söndag 6/12.
Då kan man välja att vara med live och lägga bud!
________________

Slagavgift 50 SEK Ink.moms