12. Golvvas/Praktvas Gunnar Nylund

Rörstrand signerad, 1:a sortering, stengods, turkosgrön glasyr, höjd 61 (obetydlig fotnagg, ytterst obetydlig tillverkningsdefekt i glasyren)

Varunr 66801

6 December 2015 17:00

Klubbslag19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK 30 000 SEK3 00 SEK4 00 SEK5 00 SEK6 00 SEK

Utrop 8 000 SEK
5% Droit de suite/Följerätt tillkommer för objektet om det överstiger 2380 SEK

30 000 SEK2015-12-06 17:05
29 500 SEK2015-12-06 17:05
27 500 SEK2015-12-06 17:04
26 500 SEK2015-12-06 17:04
23 000 SEK2015-12-06 16:46
18 500 SEK2015-11-28 11:29
5 900 SEK2015-12-05 10:24
5 200 SEK2015-12-04 22:49
5 000 SEK2015-11-24 17:41
2 500 SEK2015-11-26 15:37
500 SEK2015-11-25 21:09
400 SEK2015-11-21 22:18
100 SEK Startpris

Höstens kvalitetsauktion 6 december, söndag 6 december 17.00, onlineauktion på internet,

Klicka på länken ovan
"Delta i dagens realtidsauktion!"
OBS !
länken kommer upp kl 16.30 auktionsdagen

Slagavgift 50 SEK Ink.moms