19. Praktspegel venetiansk Italien

sent 1800-tal, slipade graverade glas i ramen, omfattande ornamentik i glas bl a i form av blad, blommor och spiralvridna stavar, fasettslipat spegelglas, höjd 245, bredd 145, proveniens: Disponent Ignar Andén Bjellbo gård Fritsla, därefter förvärvad av byggmästaren Gösta Gustafsson Fritsla sedan i arv till nuvarande ägare, diverse lösa dekorelement medföljer (ett litet dekorglas med sprickor, obetydliga dekorskador) (brädor för transport liggande medföljer)

Varunr 64257

17 Maj 2015 17:00

Klubbslag21 00 SEK22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK 3 500 SEK28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK31 00 SEK

Utrop 8 000 SEK

3 500 SEK2015-05-17 17:06
3 400 SEK2015-05-17 11:34
3 200 SEK2015-05-17 16:26
1 800 SEK2015-05-17 15:20
1 000 SEK2015-05-17 14:36
600 SEK2015-05-17 10:48
550 SEK2015-05-17 10:29
500 SEK2015-05-16 15:57
100 SEK Startpris

Vårens kvalitetsauktion, Söndag 17 maj kl 17:00, Internet online realtid

Visning

KLICKA PÅ LÄNKEN "DELTAGA I DAGENS AUKTION" FÖR ATT DELTAGA I DAGENS AUKTION !

Klicka på länken ovan för att deltaga i dagens auktion !
Auktionen startar kl 17 online (ingen auktion i salen)

Slagavgift 50 SEK Ink.moms